Oyun telefonu ROG Phone 5 sızdırıldı, işte özellikleri

  • Ocak 30, 2021
  • 0

Asus’un oyun telefonu ROG serisinin dördüncü üyesi, ROG Phone 5, şimdi de TENAA sertifikasıyla karşımıza çıktı. Henüz modelin isminin 5 ya da 4 olup olmayacağı netlik kazanmasa da, Doğu Asya ülkelerinde dört sayısına karşı batıl inançların bulunması, ROG Phone 5 ihtimalini güçlendiriyor.

Oyun telefonu ROG Phone 5 özellikleri ve dev pili

Oyun telefonları arasında önemli bir yere sahip olan ROG Phone serisi, iki haftadır ortaya çıkan sızıntılar sonrası, şimdi de TENAA’da ortaya çıktı. Çin’in sertifikasyon kurumu olan TENAA, piyasaya çıkmak üzere olan Uzak Doğu kökenli birçok telefonun ilk kayıtlarının da sızdırıldığı kurum.

Ortaya çıkan resmi tasarımın dışında ROG Phone 5 özellikleri arasında yer alan, ekranı, işlemcisi ve RAM kapasitesi gibi ayrıntılarda ortaya çıkmış oldu. Tahmin edildiği gibi Snapdragon 888 ile gelecek olan oyun telefonu, ekran tarafında ise 6,78 inç boyutunda AMOLED ekranla karşımıza çıkacak.

Batarya tarafında çift pil kullanacak olan model, 2 adet 3000 mAH gücünde pil ile karşımıza çıkacak. Toplamda 6000 mAH pil ile gelen model 12 GB RAM ile üst seviye bir performans vadediyor.

oyun telefonu, rog phone 5, rog phone 5 özellikleri

Daha önce ortaya çıktığı gibi 65W hızlı şarj ile gelecek olan yeni ROG Phone oyun telefonu ayrıca Android 11 ile piyasaya sürülecek.

Asus ROG Phone özellikleri dışında, tasarımda da farklılıklar var. Bu arada telefonun arkasında yer alan 05 numaralandırması da, ROG Phone 5 iddialarını güçlendiriyor.

Arka tarafta yine daha önce ortaya çıktığı gibi ikinci bir ekran görünüyor. Daha önceki modellerde ROG logosu yer alırken, şimdi ise arkada yer alan ekranda ROG logosu görülse de, farklı bildirimleri de bu alanda görmek mümkün olacak.

Yeni Asus ROG Phone’un arkasında RGB yer alabilir

Yeni Asus ROG Phone’un arkasında RGB yer alabilir

Oyun donanımları ile öne çıkan teknoloji markası Asus’un, yeni oyun telefonu ROG Phone’u daha gösterişli bir tasarım ile sunması bekleniyor. Yeni ROG Phone daha da gösterişli

Temel tasarımda çok büyük bir değişiklik ile karşılaşmıyoruz. Yine ön tarafta çentik ya da delikli kamera yerine alt ve üst kenarlar yerini koruyor. Kamera sayıları ve büyüklükleri aynı olsa da, henüz bu kameraların özellikleri ortaya çıkmış değil.

asus rog phoneoyun telefonuoyuncu telefonurog phone 4rog phone 5

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir