Parçalarına ayrılan Galaxy S21 Ultra şaşırttı

  • Ocak 21, 2021
  • 0

Geçen hafta tanıtılan Galaxy S21 serisinin en üstte konumlandırılan telefonu ultra parçalarına ayrıldı. PBKreviews tarafından YouTube’dan paylaşılan videoda telefonun dahil aksamlarına yakından bakıyoruz. Galaxy S21 Ultra parçalarına ayrılıyor, bakalım videoda neler dikkat çekiyor?

Galaxy S21 Ultra parçalarına ayrılıyor: Ekranın değiştirilmesi mesele olabilir

Galaxy S21 Ultra, 5G özelliğinde ve kamera performansı oldukça çok var olan tek telefon. Telefonun art kasası açıldığında çıplak var olan kamera lensleri dev sensörleri alana çıkartıyor. Metal tek yapısı bulunan telefonun, cam kapaklara oranla çok dahada dayanıklı olmasını sağlıyor. Telefonda bol bol grafit parçalar yer alıyor. Bu telefonun Sanki operasyon edildiği videoda cihazın üç kamerasında da optik görsel sabitleme özelliğinin olduğu alana çıkıyor.

galaxy s21 ultra parcalarina ayriliyor-01

Telefonun üst bölümünde bulunan hoparlör enteresan tek şekilde serinin dahada düşük çesidi var olan S21’deki benzeri köpük tek yalıtımla gelmiyor. Telefonun ekran bağlantı kablosu çıkartılmıyor ve ekrana sabit olduğu amaciyla rastgele tek ekran değişimi gerektiğinde kullanıcılara mesele çıkartacak deniyor.

Samsung’un en tertemiz amiral gemisi telefonu Galaxy S21 Ultra‘nın özelliklerine kısaca bakacak olursak:

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G’nin evvelki seriye göre kamera tasarımı güncellenmiş durumda. Telefonun çoklukla şık tek tasarımla geldiğini söylememiz gerekiyor. aynı zamanda Samsung tertemiz kapkara tek model çıkarttı ve bu oldukça dikkat çekiyor. Telefonun işlemci tarafında küresel manada Exynos 2100 kullanıyor. 5 nm sürecine sahip 8 çekirdekli işlemcide; tek adet 2.9 GHz saat hızında çalışan ARM Cortex X1, üç adet 2.8 GHz hızındaki Cortex A78 ve dört adet 2.0 GHz frekans hızına sahip Cortex A55 çekirdeği yer alıyor.

Samsung imzalı tertemiz S21 Ultra, 6.8 ‘ QHD Plus (1440 x 3200) çözünürlüklü HDR10 Plus destekli canli AMOLED ekrana sahip. 2x adaptif yenileme sunan panel 10-120 Hz arasındaki otomatik ayarlama yapabiliyor ve bu sayede güç tasarrufu sağlıyor. Ekranda göz konforunun savunması yerine telefonda 1500 nit parlaklık sunuluyor. Cihazda ekran altı parmak izi sensörü yer alıyor ve bu ekran Corning Gorilla Glass Victus ile korunuyor.

galaxy s21 ultrasamsungSamsung Galaxy S21 UltraSamsung Galaxy S21 Ultra parçalarına ayrılıyor

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir