Plakalı Eşanjör

  • admin
  • Ekim 15, 2021
  • 0

Isı eşanjörü plakalı eşanjör sıcak su sisteminin seçimi ve hesaplanması ile ilgili tüketici geri bildirimi, yazılım kullanılarak seçilmeli ve hesaplanmalıdır. Kullanıcılara göre bu, ilk soğutma sıcaklığı, ısıtma sıvısının gerekli sıcaklığı ve sıcak ortamın akış hızı gibi bazı temel parametreleri hesaba katmalıdır.

 

Yıkama

 

Isıtma suyu, sıcaklığı 95 veya 115 dereceye ulaşan sıcak su sistemleri için tasarlanmış bir plakalı ısı eşanjörü ile çalıştırılabilir. Bir çift hakkında konuşursak, sıcaklığı 180 dereceye ulaşır. Kazanda kullanılan ekipmanın tipine bağlıdır. Kullanıcılar, sayfa boyutunun ve sayısının çıkış suyunun maksimum 70 derece veya daha az olması için seçilmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Plakalı eşanjörün bazı avantajları göz önüne alındığında Tüketicilere göre, plakalı eşanjör sıcak su için plakalı eşanjörün birçok avantajı vardır. Bu, yalnızca önemli tüketim sağlama yeteneğinde değil, aynı zamanda nispeten orta büyüklükte de ifade edilir. Diğer şeylerin yanı sıra, tanımlanan birimin seçilen değişim ve tüketim alanlarının aralığı çok geniştir.

 

Minimum bir metrekare veya daha fazla alana sahiptirler, 1 saat boyunca 0,2 metreküp sıvı akacak şekilde tasarlanmıştır. Ev için en büyük DHW ısı eşanjörü plakası 2000 metrekare alana sahipken saatte 3600 metreküp tüketiyor.

 

Plakalı Eşanjör İle Önemli Duyuru:

 

Eşanjör – farklı sıcaklıklara sahip elemanlar arasındaki ısı alışverişinin düzenlendiği iş birimindeki ekipman. Isı eşanjörlerine dayalı ısıtma sistemlerinin avantajları: kullanım kolaylığı ve bakım kolaylığı; Geniş alanların tek tip ısı direnci; Uygun termal kontrol sistemi Büyük radyatörlerin olmaması Malzeme odasında termal konfor sağlar Üretimleri için ısı eşanjörlerinin malzemelerden elde edilmesi teknolojisi: pirinç, bakır, silüm (alüminyum-silikon ve alüminyum alaşımı), paslanmaz çelik. Malzeme seçimi, ekipmanın nihai kullanımına bağlıdır. Bakır makineleri bira üretiminde kullanılır ve yüksek basınç kullanarak ekipmanı tamamlamak için genellikle pirinç seçimidir.

 

Uygulama alanları Eşanjör ekipmanının aşağıdaki kullanım alanları şunlardır: soğutma sistemleri; Isıtma sistemleri, klima sistemleri; kimyasal endüstri; Isıtma havuzları; plakalı eşanjör Güneş panelleri; makine Mühendisliği; Metalurjik havalandırma sistemi; eczane; otomobil endüstrisi; Gıda endüstrisi. Ayrıca, özel evleri ısıtmak için eşanjör ekipmanı kullanmak mümkündür. Bir sihirbaz yardımıyla cihazı bağımsız olarak kurabilirsiniz. Bu teknolojinin kullanımı, ısıyı odaya eşit olarak dağıtmaya yardımcı olur.

 

Sınıflandırma Isı eşanjörlerinin sınıflandırılması, bunların aşağıdaki tiplere ayrılması için sağlanmıştır: Boru şeklindeki astar cihazları levhası, plakalı eşanjör  oluklu oluklu kanallara ve sıvıların sirkülasyonu için gerekli yüzeylere sahip bir dizi plakadan oluşur. Plakalar, rondelalar ve kauçuk plastikler kullanılarak birleştirilir.

 

Bu tür cihazların avantajları – kullanım kolaylığı ve kompaktlık. Plakalı ısı eşanjörleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanları endüstriyel ekipmanlarla sınırlı değildir, bu cihazları konut binalarına ısıtma sistemleri kurmak için de kurabilirsiniz.

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir