PUBG Mobile’dan puta tapma tepkileri için hamle

  • admin
  • Haziran 7, 2020
  • 0

Birkaç vakit evvel yayımlanan PUBG Mobile esrarlı Orman Modu ile birlikte puta tapma ritüeli eklenmişti. Oyunculara tespit edecek kazanımlar sağlayan bu putlar, Bir takım kullanıcılar tarafından rahatsız edici bulundu. PUBG Mobile puta tapma tepkileri ile alakalı Twitter’da “pubgoynamaoynattırma” etiketi alana çıktı ve PUBG Mobile cephesinden bu mevzu ile alakalı tek atilim geldi.

PUBG Mobile puta tapma reaksiyonları art adım attırdı

Yayımlanmasından Yalnızca ani çok vakit ardindan kaldırılan Gizemli Orman Modu ardında Bir hayli tartışmayı da bırakmış oldu. tertemiz oyun modu ile alakalı kararını açıklama eden şirket, Bir takım oyuncuları rahatsız eden bu modu kaldırdığını duyurdu.

Özellikle Müslüman oyuncular tarafından eleştirildiğini açıklama eden PUBG Mobile yönetimi, mevzubahis değişikliğin milyonlarca kişi tarafından gelen menfi eleştiriler nedeni ile yasama geçirildiğini açıkladı. Tencent, yaptığı tek açıklamada:”Oyundaki Bir takım özelliklerin Bir takım oyuncularımızı rahatsız ettiği amaciyla üzgünüz.” dedi.

PUBG Mobile puta tapma tepkileri-02-Gizemli Orman Modu

Oyuncular; Gizemli Orman Modunda sağlık ve enerji kazanmak, kasklarını ve yelekleri onarmak veyahut eşya almak amaciyla tespit edecek “totemlerin” önünde yakarmak zorundaydı. Dua edilerek kazanılan eşyalar arasında sağlık kitleri, silahlar, enerji içecekleri ve dahada fazlası yer alıyordu.

Bununla birlikte İslam’ın putlara kulluk görev etmeyi yasaklaması ve bunun için karşın bu modun oyuna eklenmesi Müslüman oyunseverleri rahatsız etmişti. PUBG Mobile puta tapma reaksiyonları ardından bu oyun modunu kaldırdı ama ilerleyen günlerde kendisinin bu öğelerden arındırılmış tek çesidi gelebilir.

PUBG Mobile damak zevkine müdahale ediyor

Elbette bu gelişmelerin de ötesinde PUBG Mobile eğlenceli var olan Bir takım güncellemeleri de oyuna ekliyor. tertemiz duyurulan Mother Clucker seti oldukça eğlenceli duruyor. Oyunseverleri tertemiz silahlarla, tertemiz kıyafetlerle ve tertemiz dans hareketleri ile buluşturan bu setin 6 Haziran ve 26 Haziran tarihleri arasında kullanılabilir olduğunu belirtelim.

gizemli orman modugizemli orman modu puta tapmapubg mobilePUBG Mobile puta tapmaPUBG Mobile puta tapma tepkileriputa tapma modu kaldırıldıputa tapma ritüeliputa tapma ritüeli pubg

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir