Qualcomm ofislerinde endişelendiren olay!

  • Ocak 24, 2021
  • 0

Yıllardır kullanmakta olduğumuz akıllı telefonların büyük bir bölümü Qualcomm tarafından geliştirilen işlemcilerden güç alıyor. Son günlerde Snapdragon 888 ile adından sıkça söz ettiğimiz şirket, şaşırtıcı bir güvenlik açığı ile gündemde.

Qualcomm ziyaretçi check-in sisteminde güvenlik açığı çıktı

Qualcomm’un ziyaretçi check-in sisteminde bir güvenlik açığı keşfedildi. Şirketin resmi açıklamasına göre 15 Ocak tarihinde tespit edilen güvenlik açığı, daha önce Qualcomm ofislerinden herhangi birisini ziyaret eden kişileri etkiliyor.

Ziyaret tarihi, saati ve amacının yanı sıra ofiste kiminle görüştüğünüz ve adınız soyadınız gibi bilgilerin ele geçirilmiş olma ihtimali söz konusu. Qualcomm’a iş başvurusu yapmaya gelen kişilerde ise bu verilere ek olarak aday numarası ve mülakat programının da sızdırılmış olabileceği belirtiliyor.

Olayın sevindirici tarafı ise kimlik, kredi kart ve sosyal güvenlik numarasının yanı sıra özgeçmiş gibi bilgilere erişim söz konusu değil. Qualcomm güvenlik açığını tespit ettikten sonra hemen ortada kaldırdıklarını ve bir daha yaşanmaması için adımlar attıklarını açıkladı.

Qualcommqualcomm ofisi

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir