Realme 7i özellikleri ve tasarımı sızdırıldı!

  • Eylül 7, 2020
  • 0

Akıllı telefon pazarının genç sayılabilecek ve büyümekte olan markalarından Realme, geçtiğimiz günler 7 ve 7 Pro modellerini duyurmuştu. Bu modellerin daha uygun fiyatlı versiyonu da yakın zamanda duyurulacak. Ancak tanıtımdan önce Realme 7i özellikleri ve tasarımı sızdırıldı.

Realme 7i, nerdeyse tüm detayları ile gün yüzüne çıktı

Marka tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan 7 ve 7 Pro modelleri, Avrupa için makul fiyat etiketlerine sahipti. Realme 7, 204 dolar; 7 Pro ise 273 dolar fiyat etiketiyle duyurulmuştu. Ancak bu aileye daha uygun fiyatlı olması beklenen bir model daha katılacak.

Realme 7i özellikleri ve tasarımı, Realme 7 ile oldukça benzer şekilde karşımıza çıkıyor. En belirgin fark ise cihazın işlemcisi olacak. Realme 7i’nin kalbinde, 11 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 662 işlemcisi yer alacak. Bu işlemci, 2.0 Ghz hızında dört çekirdekli Cortex A73 çekirdeği ve 1.18 GHz hızında dört çekirdekli A53 çekirdeğinden gücünü alıyor. Telefonun RAM kapasitesi ise 8 GB olurken, depolama kapasitesi de 128 GB olarak görüldü.

Cihazın kamera tarafına geldiğimizde arka tarafta dörtlü bir kurulum karşımıza çıkıyor. 64 Megapiksel ana kameraya sahip olan telefonun; 8 megapiksel geniş açı, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel de derinlik algılayıcı ile gelmesi bekleniyor. Cihazın ön tarafında ise delikli çentik yapısında yer alan tek kamera görüyoruz. Bu kameranın çözünürlüğü de 16 Megapiksel olacak.

Telefonun ekran özellikleri de Realme 7 ile benzer olacak. 6,5 inç büyüklüğünde ekranın 90 Hz tazeleme hızına sahip olacağı da sızdırılan bilgiler arasında yer aldı. Ekranın Realme 7’den en büyük farkı ise çözünürlük olacak. Realme 7’nin çözünürlüğü FHD olurken; LCD panele sahip Realme 7i, 1600 x 720 piksel çözünürlük değeriyle karşımıza çıkacak.

Öte yandan telefonun batarya kapasitesinin 5.000 mAh olacağı ve 18W hızlı şarj desteğiyle geleceği de ortaya çıkan bilgiler arasında karşımıza çıktı. Telefonun resmi olarak tanıtılacağı tarihi ise 17 Eylül olacak.

RealmeRealme 7iRealme 7i özellikleriRealme 7i tasarımı

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir