Samsung Galaxy M41 firma için bir ilk olacak

  • admin
  • Haziran 16, 2020
  • 0

Yeni modelleri için çalışmaları sürdüren firmadan şaşırtan bir haber geldi. Samsung Galaxy M41 ekranı, firma için önemli bir yeniliği beraberinde getirebilir. Firmanın daha önceden atmadığı bir adımı atmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Orta segment cihazlarıyla da dikkatleri çeken firma, modellerinde yeni özelliklerle birlikte farklı üretim teknikleri de deniyor. Firma, bu modeli için de alışılagelmişin dışında bir üretim planlaması yapıyor olabilir.

Samsung Galaxy M41 ekranı şaşırtabilir

Ekran üretiminde öncü firmalardan biri olan Samsung, rakibi olan firmalara da ekran üretimleri yapıyor. Bu nedenle firmanın bu alanda büyük bir kazanıma sahip olduğu düşünülüyor. Ancak firma yeni orta segment modeli için yeni planlara sahip olabilir. İddialara göre yeni modelin ekranı farklı bir üreticiden tedarik edilecek. Bu da Samsung akıllı telefonlar için bir ilki oluşturuyor.

OLED çalışmalarında ileri bir noktada olan firmanın Samsung Galaxy M41 ekranı için China Star Optoelectronics Technology (CSOT) isimli tedarikçiyle anlaştığı söyleniyor. Bu firma da ünlü telefon ve televizyon üreticisi TCL’ye ait.

samsung galaxy m41 ekranı

Aynı firma Xiaomi Mi 10 ve Motorola Edge için de ekran üretimi gerçekleştirmişti. Samsung’un bu firmadan ekran tedariki yapmasının sebebi olarak da maliyetler gösteriliyor. Firmanın Exynos işlemcilere odaklandığı ve ekran üretimini ikinci plana aldığı iddia ediliyor.

Ekranı farklı bir firma tarafından üretilen Samsung modelinin satışlarda nasıl bir başarı yakalayacağı da merak konusu oldu.

galaxy m41 ekranıgalaxy m41 oledsamsungsamsung galaxy m41

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir