Sınır tanımayan en iyi 5 elektrikli bisiklet

  • admin
  • Mayıs 25, 2020
  • 0

Elektrikli bisiklet ülkemiz dahil dünyanın birçok yerinde çoktan hayatın bir parçası haline geldi. Özellikle pandemi sonrası tüm dünyada elektrikli bisikletler ulaşımda iyi bir alternatif olma yolunda ilerliyor. Sizler için bu bisikletler arasında en ilginç tasarıma sahip ve fütüristik çözümler sunan modelleri bir araya getirdik.

Sınırları zorlayan tasarım ve özellikleriyle 5 elektrikli bisiklet

İşte tasarım sınırlarını zorlayan, ergonomik ve kullanışlı 5 en iyi elektrikli bisiklet: Westworld dizisinden yollara: Trefecta DRT, akıllı elektrikli bisiklet: IWEECH, geçmişle gelecek bir arada: X One, uzun menziliyle sınırları zorluyor: FUELL Flluid-1S

Westworld dizisinden yollara: Trefecta DRT

Eğer bütün dünyayı kasıp kavuran Westworld çılgınlığına kendinizi kaptırdıysanız, bu kaslı alüminyum gövdesiyle haşmetli bir görünüme sahip elektrikli bisiklet modelini gözünüz bir yerden ısırıyordur. Dizide Aaron Paul tarafından kullanılan bu model, fütüristik bir tasarıma sahip.

elektrikli bisiklet, elektrikli bisiklet fiyatları

Alman firmanın üç ayrı model isimlendirmesi bulunuyor ve bunlardan DRT, dizi için kullanılmış. Ancak son modeli olan RDR, 200 km gibi bir bisiklet için çok yüksek bir menzile sahip.

Ayrıca bu model için indiegogo üzerinde bir kampanya açılmış ancak firmanın beklentilerini karşılamayınca, kampanyaya son verilmiş. DRT ise iki ayrı model olarak karşımıza çıkıyor.

Tasarımsal olarak, bir iki nüans dışında farkı olmayan bu modellerden daha uzun menzil sunanı 100 km diğer performanslı model ise 55 km menzille karşımıza çıkıyor. Bu modelin motor gücü ise 450 ile 1000W arasında değişiyor.

Burada firma, motor gücünün asfaltta ulaşılan sabit seyir hızına göre değiştiğini söylüyor. Bisikletin gövde ağırlığı ise 45 kgRDR gerçekten de görüntüsünün hakkını veren bir ağırlığa sahip. Aslında askeri amaçlarla üretilmiş olan bu bisiklet, bu yüzden 150 kg gibi yüksek bir taşıma kapasitesine sahip.

elektrikli bisiklet, elektrikli bisiklet fiyatları

Bu performanslı modelin özelliklerine gelirsek, elektrik motoruyla 55 km hız yapabilen bisiklet, pedal desteğiyle birlikte 70 km’ye kadar bu hıza çıkarabiliyor.

Bu çağ ötesi tasarım için bisikletin gövdesi, uçak ve mekiklerde sıkça kullanılan 20 inçlik Alüminyum 7075 alaşımından imal edilmiş. Bisikletin gidon kısmına yerleştirilmiş bir yol bilgisayarı da bulunuyor.

Bu  asistan sayesinde sürüş modu seçebilmek, süspansiyonları kontrol edebilmek, hız, batarya durumu, navigasyon, mesafe gibi verileri takip etmek mümkün.

 Trefecta DRT elektrikli bisiklet fiyatları  ise 23.500 euro gibi astronomik ölçüde ve yalnızca başlangıç fiyatı olarak belirtilmiş. Muhtemelen bazı farklı eklentilerle bu ücret çok daha yüksek bir seviyeye çıkabiliyor. Model hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

akıllı elektrikli bisikletbisikletelektrikli araçelektrikli bisikletelektrikli bisiklet özelliklerielektrikli bisiklet modellerisıradışı elektrik bisiklet

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir