Son dönemde en çok satan telefon belli oldu!

  • admin
  • Mayıs 27, 2020
  • 0

Apple’ın nihayet vakitte “uygun fiyatlı iPhone” yeni sezon modelleri sunması hatri sayilir büyüklükte tek muvaffakiyet olarak art dönüyor. 2020 yılının evvel çeyreğinde Samsung Galaxy A51‘in en çok satan Android olduğunu size duyurmuştuk. Pek, en çok satan telefon?

6.1 ‘ büyüklüğünde LCD ekrana ve Apple A12 Bionic işlemciye ev sahipliği yapan iPhone XR, 2018’de 749 dolar fiyat ile karşımıza çıktı. Yoğun alaka görerek geçen sene evvel çeyreğinde (Ocak – Mart döneminde) 13.6 milyon adet sattı.

İlk çeyrekte en çok satan telefon: iPhone 11 oldu!

En çok satan telefon olarak geçen sene ismini sıkça duyduğumuz iPhone XR yerini iPhone 11’e bıraktı. 2020 yılının evvel çeyreğinde 19.5 milyon adet satış gerçekleştirildi. Apple’ın tertemiz iPhone modelinde tek adım ileri gittikçe ücreti 50 dolar düşürmesi ve çift kamera benzeri farklılıklar ile kullanıcıların karşısına çıkması iPhone 11’in kısa müddette oldukça popüler tek cihaza dönüşmesini sağladı.

Apple A13 Bionic benzeri oldukça kuvvetli tek işlemciden, Wi-Fi 6 desteğine civarindan güncel teknolojilerin tamamı bu modelde karşımıza çıkıyor. XS ve XS Max yeni sezon modelleri bu çeyrekte evvel 10’da yer alamadı. Listenin 2. esnasında Galaxy A51, üçüncü ve dördüncü esnasında ise Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro yer alıyor.

Bu kapsamda iPhone 11 ücret / performans oranı ile satış başarısı yakalamış olsa da, en çok saten telefonlar listesindeki üç model çok dahada ahenk gösteren ücret etiketi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

en çok satan Androiden çok satan telefonGalaxy A51iphone 11

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir