Sony’nin sürpriz telefonu ortaya çıktı

  • admin
  • Haziran 20, 2020
  • 0

Akıllı telefon üreticileri arasında en sevilen firmalardan biri olan Sony’e ait bir model ortaya çıktı. Yeni Sony telefonu, Geekbench performans testi ile kendisini gösterdi. Bir sürpriz olarak ortaya çıkan modelin ismi ise henüz bilinmiyor.

Yeni modele ait özellikler ise performans testinin sonuç sayfasında belli oldu. Kısıtlı olsa da özelliklerden anlaşılacağı üzere modelin üst segment bir cihaz olarak kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Yeni Sony telefon performans testinde

Önde gelen akıllı telefon üreticilerinden olan Sony, yeni modelleri için çalışmalara devam ediyor. Firma tarafından üretilen bir modelin Geekbench 5.2.0 testinde ortaya çıkması heyecana sebep oldu. Çünkü telefonun özellikleri kısmında güçlü bir işlemci yer alıyor.

Tekli işlem testinde 908 puan ve çoklu işlem testinde 3322 puan alan yeni Sony telefon, teste 18 Haziran tarihinde girdi. Sony 7Y6DU1I model numarasına sahip olan cihazın, işlemcisi olarak verilen bilgiler, Snapdragon 865 Plus ile eşleşiyor. Bu da yeni modelin Snapdragon 865 Plus kullanacak ilk cihazlardan biri olacağını işaret ediyor.

sony yeni telefon

Özelliklerin devamına göre yeni modelde 8 GB RAM bulunuyor. Ayrıca test sırasında da telefonda Android 10 yüklü olduğu yazıyor.

Modelin diğer özellikleri ve adına dair bilgi henüz yok. Ancak modelin IFA 2020 fuarında tanıtılacağı söylentileri bulunuyor. Bu etkinlik 4 Eylül – 9 Eylül 2020 tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlecek.

Snapdragon 865 PlussonySony Xperiayeni sony telefon

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir