Sosyal medyanın sonu geldi mi? (Video)

  • admin
  • Temmuz 1, 2020
  • 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu erken itibariyle sosyal medya platformlarıyla alakalı açıklamalarda bulundu. izahlar sonucunda yasamsal medya yasağı gündeme gelirken, bu yasak Bir hayli açıdan değerlendirildi. Peki yasamsal medyanın sonu geliyor mu? Konuyla alakalı Bir hayli görüş belirtilirken, Hakkı Alkan bu vaziyeti detaylı tek şekilde değerlendirdi.

Sosyal medya yasağı ne durumda?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyanın yasaklanması ile alakalı açıklamalarda bulundu. yasamsal medyanın yaygınlaşması ile birlikte, siber zorbalık gittikçe artmış durumda. Siber zorbalığa ekstradan yasamsal medyada dönen yalan haberler, Bir hayli insanın doğru olmayan içeriklere inanmasına neden oluyor. Şikayet edilen noktalardan tek tanesi de dolandırıcılık. Bir hayli vatandaş, sahte hesaplar sebebiyle Parasal içsel kayba uğruyor.

Sosyal medya yasağı ile ilgilili Bir hayli izahta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında “Sosyal medya mecralarının nasıl olup da bunun benzeri tek kokuşmuşluğun aracı haline dönüştüklerini asıl konuşmamız gerekiyor.” dedi. yasamsal medya platformlarının düzene sokulması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı, bu millete ve bu ülkeye bu tür mecraların yakışmadığını belirtti.

Bir başka mevzu ise ödenmesi koşul olan vergiler. yasamsal medya şirketlerinden, kazandıkları paraların vergilerinin ödenmesi isteniyor. Türkiye’de resmi olarak şirketlememiş var olan Bir hayli yasamsal medya platformu, Türkiye’den kazandıkları paraların vergilerini ödemiyor. Şirketler, bu vergileri Bir hayli Avrupa ülkesinde vaziyeti hazırda ödüyor.

Yasak ile gündeme gelen konuların başında, perişan laf bulunan paylaşımlar da yer alıyor. Bunun yanında Bir hayli terör örgütü hesabı, yasamsal medya içinde özgürce dolaşabiliyor.

Tüm bu konular ile alakalı ayrıntılı tek değelendirme yapan Hakkı Alkan, düşüncelerini paylaştı.

sosyal medyasosyal medya yasağıSosyal medya yasağı ne durumdaTürkiye’de yasamsal medya yasağı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir