Starbucks’tan Blockchain teknolojisi ile takip dönemi

  • Ağustos 26, 2020
  • 0

Starbucks Blockchain teknolojisi kullanarak müşterilerinin memnuniyetini artırmayı hedefliyor. Microsoft’tan bu konuda yardım alan popüler kahve zinciri Starbucks, Blockchain ile kahvelerin takibini yapacak. Starbucks, kripto paralara ve Blockchain teknolojisine olan yakınlığıyla bilinen bir şirket. Bu yakınlığını artık daha da görünür hale getiren Starbucks, müşterilerini bu teknoloji ile kahvelerin tüm aşamalarına ulaştırmayı planlıyor.

Starbucks Blockchain teknolojisi ile kahve takibini yaptıracak

Kahve zinciri müşterilerine daha şeffaf bir kahve deneyimi sunmak amacıyla yazılım devi Microsoft ile bir iş birliği yapıyor. Kahvelerin toplanmasından kavrulmasına ve tedarik edilmesine kadar bütün aşamaların müşterilerle buluşması sağlanacak. Microsoft tarafından altyapısı hazırlanan bir Blockchain teknoloji ile de müşterilere kolaylıkla ulaşacak.

Starbucks Blockchain teknolojisi-01

Müşterilerin içtikleri kahvelerin çekirdekleriyle ilgili serüveni bilmesi gerektiği fikrinden yola çıkan Starbucks, bu noktada söz konusu sistemi oluşturulan kodlar sayesinde müşterilerine sunacak. Bu sayede meraklı kişiler kahvenin nerede üretildiğini, nerede kavrulduğunu, nasıl kavrulduğunu ve demleme tekniklerine kolaylıkla ulaşabilecek.

Starbucks, blockchain teknolojisinden yararlanarak, sürdürülebilir fikirlere sahip genç tüketicileri kendine çekmeyi planlıyor. Y kuşağı tüketicileri sürekli olarak bilinçli tüketiciliği savunuyor. Ne yedikleri veya içtikleri konusunda ayrıntılara dikkat ediyorlar. Örneğin yiyeceklerinin nasıl yetiştirildiğini, kökenini ve bunun etik ve sürdürülebilir bir şekilde üretilip üretilmediğini merak ediyor ve araştırıyor. Starbucks da bu noktada söz konusu kitleye sesleniyor.

popüler kahve zinciri StarbucksStarbucksStarbucks BlockchainStarbucks Blockchain teknolojisi

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir