• Anasayfa
  • >
  • Teknoloji
  • >
  • Teknoloji devlerinin hatalarını ortaya çıkarmakla ünlenen genç, Apple’da da ekranı yakan açık buldu-detaylar haberde

Teknoloji devlerinin hatalarını ortaya çıkarmakla ünlenen genç, Apple’da da ekranı yakan açık buldu-detaylar haberde

  • Eylül 10, 2021
  • 0

Teknoloji meraklısı 21 yaşında olan Çayan esas Apple, Google ve Youtube benzeri dünyaca bilinen teknoloji devlerinde keşfettiği açıklarla tek çok sefer gündeme geldi. Temel, Apple’de keşfettiği açık sayısını 14’e çıkardı. Temel’in keşfettiği 14’üncü açık ise kullanıcılara garanti kapsamına girmeyen ağırbaşlı ahenk gösteren ücret zarar verebilecek türden olması dikkat çekti.

“3 AY OLDU AÇIK KAPATILMADI”

Bu güne civarindan Apple’da toplaminda 13, Google’da 12 ve Youtube’da tek olmak üzere tek çok sefer açık bulduğunu belirten Çayan Temel, “Apple da bulduğum 14. açık ise bütün İphone modellerinin şu vakit en güncel sürümü dahil bütün mobil cihazlarda ekranları yakıyor, patlatıyor. ekranları işlevsiz vaziyete getiriyor. bunun benzeri tek açık keşfettim, Apple ile görüşmelerimi gerçekleştirdim. Apple ile takriben üç aylık görüşmelerim neticeninde açığı Daha kapatamadılar. devamlı iletişim halindeyiz, özellikle nihayet 1,5 ay içinde açığı devamlı erteliyorlar” dedi.

“KULLANICILARIN zarar GÖRMESİNE neden OLABİLİR”

Bu açık hasebiyle kullanıcıların çok hatri sayilir büyüklükte derecede etkilenmesine neden olabileceğini belirten Temel, “Bu açık kullanıcıların zarar görmesine neden olabilir. Bunu Apple’a bildirmeme karşın Daha bunun benzeri tek hatayı kapatamadılar. İpod, İphone, İpad’lerde gerçekleşen bu açık, hali hazırda etkin vaziyette çalışıyor. Bu bütün kullanıcıların karşılaşabileceği, erişim sağlayabileceği ekran ayarları ile alakalı tek açık. hata neticesi yaptıkları bu işlem sebebinden telefonlarını yakabilirler. Bu garanti kapsamı içinde de değil. eğer ki bunun benzeri tek hatali ile karşılaşırsanız, bunun fiyatını kendisinin cebinizden ödemeniz gerekiyor. Bu da Sahiden istemediğimiz tek durum. Bu hatayı yaptığınızda belli tek vakit ardindan ekranınız kararıyor, sonrasında ‘çıt’ diye minik tek ses gelerek ekranınız işlevsiz vaziyete geliyor. nedeni tek çok kez sistem tarafından ekrana karşıt komutlar gönderiliyor, ekran karşıt komutları aynı anda karşılayamıyor ve aynı anda milyonlarca komut gönderdiği amaciyla ekran bunu desteklemiyor ve ekranı yakıyor” diye konuştu.

Temel, açık hasebiyle kendisinin ekranının yandığını ve anlaşmalı olduğu tek telefoncudaki test cihazlarında da aynı işlemi yaptığında aynı neticeye ulaştığını ileri sürdü.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / Halil İbrahim Varlı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir