Tesla araçların bataryası için büyük iddia

  • admin
  • Haziran 9, 2020
  • 0

Elektrikli otomobiller hayatımıza gireli uzunca yıllar olduğunu söyleyemeyiz ama bu teknoloji hatri sayilir büyüklükte tek hızla gelişmeye ayni ritimde devam ediyor. Sektöre hatri sayilir büyüklükte katkı sağlayan Tesla araçların bataryası amaciyla hatri sayilir büyüklükte sürprizlerle karşılaşabiliriz. Şirkete batarya sağlayan Çinli üretici, iki milyon kilometre gidebilme kapasitesine sahip tek bataryanın hazır olduğunu duyurdu.

Bu teknolojiyi hangi oto üreticisine tedarik edeceğini açıklamayan üreticinin Tesla ile kontratı bulunuyor. İki taraf arasındaki anlaşma neticeninde iki milyon kilometre yollar alma kapasitesine sahip otomobiller görebiliriz.

Tesla araçların bataryası amaciyla mühim adım

Elektrikli otomobil üreticilerinin bataryaları vasati 96.000-240.000  kilometre kapasiteye sahiptir. Çinli üretici tertemiz bataryalarının kapasitesini açıkladıktan ardindan bu bataryaların Tesla amaciyla kullanılıp kullanılmayacağı heyecan konusu oldu. eğer üreticinin argüman ettiği benzeri bu teknoloji hazırsa oto üreticileri bu kapasitedeki bataryalar amaciyla yarışa girecektir.

tesla araçların bataryası

Bizleri asıl heyecanlandıran havadis ise; aynı şirketle Tesla araçların bataryası amaciyla kontratı bulunması. Bu tedarik gerçekleşirse hatri sayilir büyüklükte tek yollar gelişim açısından katedilmiş olacak. Şirketin yetkililerinden Zen Yuqun “Birileri sipariş etmek isterse üretime hazırız.” açıklamasında bulundu. İki şirket Şubat ayında Tesla Model üç otomobiller amaciyla alakalı anlaşmayı yapmıştı.

Halihazırda tedarik edilen standart ömre sahip bataryalarla bu tertemiz bataryaların arasında yüzde 10 maliyet farkı olduğu belirtildi. Kağıt üzerinde oldukça randımanlı tek teknoloji olduğunu söyleyebiliriz.

Elektrikli otomobiller hatri sayilir büyüklükte istek görüyor

Araştırma şirketi Canalys’in raporuna göre 2019’un evvel üç ayına göre bu sene evvel üç ayında elektrikli araçlara var olan istek yüzde 72 oranında arttı. Bu oranın corona virüsü pandemisinde etkinlendiğini ve beklentinin yüzde 26 dahada altında tek netice alındığını ekledi. Analistler bu büyümenin mühim nedenlerinden birini; şarj istasyonlarının artması olarak görüyor.

tesla elektrikli otomobil

Haberin başında da belirttiğimiz benzeri bu sektör oldukça hızlı gelişme kaydediyor ve müşterilerin beklentileri artıyor. vakit geçtikçe tertemiz gelişmelerin yaşandığı elektrikli oto sektörü corona virüsü pandemisi hasebiyle tek yavaşlama yaşamış olsa da bu onu durdurmuyor.

Bakalım ilerleyen günlerde Tesla araçların bataryası amaciyla nasıl gelişmelere şahitlik edeceğiz.

canalys q1elektrikli otomobilelektrikli oto teslaelon musk teslasürücüsüz otomobilTeslatesla araçlartesla araçların bataryası

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir