TikTok’tan yanıltıcı içerikler için hamle geliyor

  • Ekim 20, 2020
  • 0

TikTok gündemimize pek çok şekilde giriyor. Gerek yasaklanması, gerek platformda paylaşılan içerikler gerekse yeni getirilen özellikler ile birlikte TikTok sosyal medyanın göbeğinde yer alıyor. Bu noktada yanıltıcı içerikler de söz konusu platformda yerini üst sıralarda alıyor. Hâl böyle olunca TikTok yanıltıcı içerikler için yeni bir düzenlemeye başvuruyor.

TikTok yanıltıcı içerikler üzerinde çalışıyor 

TikTok’un yükselişi, onu pek çok yanlış bilginin merkez üssü haline getirdi. Bu nedenle eleştiri oklarının hedefinde olan platformun karşısında pek çok kişi toplanmış oldu.

Facebook ve diğer platformların bu konuda benzer problemleri olmasına rağmen, TikTok diğerlerine göre daha çok eleştiriliyor. Politikaları konusunda kötü şöhretini değiştirmek isteyen TikTok, yanıltıcı içerikleri kullanıcılara duyuracak bir etiketleme özelliği üzerinde çalışıyor. TikTok yanıltıcı içerikler için harekete geçiyor.

TikTok-yaniltici- icerikleri- etiketliyor-TikTok -yaniltici- icerikler-00.jpg

TikTok, yanlış veya yanıltıcı bilgiler içeren videolara uyarı etiketleri ekleyerek aslında haber kaynağı olarak TikTok’u kullanan kişilerin yanlış bilgilenmesinin önüne geçmek istiyor.

Bunun yanında hatırlatmak gerekirse TikTok, bazı ülkelerde yasaklanma ile karşı karşıya. Bir süredir Pakistan’da yasaklı olan TikTok, 11 günün ardından tekrar ülkede kullanıma açıldı. ABD’de benzer bir yasak uzun süredir karşı karşıya kalma konusunda gündem olan TikTok, popülerliğini artırmaya devam ederse bu gibi sorunlar yaşamaya devam edecek gibi duruyor.

TikTokTikTok yanıltıcı içeriklerTikTok yanıltıcı içerikleri etiketliyor

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir