• Anasayfa
  • >
  • Oyun
  • >
  • Twitch üzerinde en çok izlenen oyunlar belli oldu

Twitch üzerinde en çok izlenen oyunlar belli oldu

  • admin
  • Mayıs 14, 2020
  • 0

Corona virüsü hasebiyle Bir hayli kişi evlerinde kalıyor. hanede var olan insanların artmasıyla birlikte, canlı yayın platformları da rekor seviyede izlenmelere ulaştı. Bu platformların en büyüğü var olan Twitch üzerinde en çok izlenen oyunlar da belli oldu. Bununla birlikte, canlı yayın platformlarındaki izlenme sayıları da geçen seneye oranla hatri sayilir büyüklükte oranda artış yaşadı. Twitch en tepede yer alırken, YouTube ve Facebook Gaming ise sırasıyla 2. ve üçüncü sırada yer aldı.

Yapılan araştırmalarda, en çok izlenen oyunların yanı sıra saat başına en çok izlenen yayıncılar da belli oldu.

Twitch üzerinde en çok izlenen oyunlar ve yayıncılar belli oldu

Twitch üzerinde oyun kanalları 1.49 milyar saat izlenirken, oyun dışında bulunan müzik ve hasbihal kanalları da 1.69 milyar saat izlenmeye ulaştı. Twitch haricinde, Facebook Gaming de büyüme oranını üçe katladı. asgari büyüme oranına sahip platform ise Mixer oldu. ama Microsoft’un Xbox Series X ve Halo ile birlikte Ninja amaciyla pazarlama Tasarıları da bulunuyor. bütün hatri sayilir büyüklükte canlı yayın platformları, Mart ayından Nisan ayına civarindan ortalama yüzde 45 dahada çok izlendi.

Twitch üzerinde en çok izlenen oyunlar listesinin başında ise Valorant yer alıyor. Riot’un kapalı beta olarak kullanıma sunduğu Valorant, yayınları izleyen kullanıcılara anahtar düşürme şansı sunuyordu. böylelikle oyunu oynamak istek eden Bir hayli kullanıcı, uzunca süreler Valorant yayınları izledi. Valorant yayınları toplamda 334 milyon saat izlendi.

Valorant’ın derhal peşinden ise yayıncıların hasbihal Emelli kullandığı Just Chatting ise vasati 134 milyon saat izlendi. geçen seneye oranla yüzde 138 büyüme yaşayan Just Chatting, bu alanda hatri sayilir büyüklükte tek ivme yakaladı. Bu sayılara ulaşılmasına en çok katkı sağlayan ay ise Nisan ayı oldu. Üçüncü sırada ise, vasati 128 milyon saat izlenme ile tek başka Riot Games oyunu League of Legends yer alıyor.

Küresel manadan Twitch üzerinde saat başına en çok izlenmeye ulaşan yayıncı ise Anomaly oldu. takriben 35 milyon saat izlenen Anomaly’in derhal peşinden ise yaklasik olarak eş izlenmeye sahip summit1g geliyor. Bu ikilinin zirveyi paylaşmalarının nedeni ise yaptıkları Valorant yayınları olarak belirtildi.

En çok izlenen oyunlar listesinin birincisi Valorant oldu. Siz hangi oyunları izlemeyi seviyorsunuz?

en çok izlenen oyunlartwitchTwitch üzerinde en çok izlenen oyunlarTwitch’de en çok izlenen oyunlar

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir