Twitter beklenen özelliğe kavuştu! Nasıl kullanılır?

  • admin
  • Mayıs 29, 2020
  • 0

Bireysel kullanıcılar amaciyla Bir hayli mesele olmasa da, rastgele tek butikten mizah sayfasına civarindan yasamsal medya hesapları amaciyla zamanlama özelliği dayanilmaz ihtiyaçlardan birisi. Zamanlama özelliği sayesinde vakit içinde çok sayida paylaşımın otomatik olarak yapılması sağlanabiliyor. Bu kapsamda Twitter tweet zamanlama / t weet planlama özelliği kullanıma sunuldu.

Uzun müddettir test edilmekte var olan bu özellikten evvel HootSuite ve benzeyen üçüncü parti araçların kullanılması gerekiyordu. Ancak, şu anda rastgele tek tweet’in ilerleyen süreçte yayına girmesi amaciyla zamanlama özelliğinden yararlanmanız yeterli. elbet ki, ferdi ve müessesesel hesap ayrımı mevzubahis değil.

Tweet zamanlama nasıl yapılır?

tek – anne sayfadaki “Neler oluyor?” bölümünü kullanarak veyahut “Tweetle” butonana tıklayarak paylaşacağınız muhtevası oluşturun.
2 – derhal asagi kısımda bulunan ‘Planlanmış Tweet‘ butona tıklayın.

Tweet zamanlama nasıl yapılır?

3 – Açılan ekranda tweet’in hangi tarih ve saatte yayınlanmasını istediğiniz soruluyor. Saat diliminin Europe / Istanbul olarak ayarlanmış olmasına dikkat edin.  ters halde ülkemiz saati ile yayınlandığı saat arasında farklılık olacaktır.

 Not: Tweet planlama özelliğinde 1.5 sene limiti uygulanıyor. dahada ileri tek tarihi seçmek istediğinizde “18 aydan ileri tek tarih amaciyla Tweet planlayamazsın” ikazı ile karşı karşıya kalacaksınız. —

4 – Onayla butonuna tıklamanız yeterli. Tweet zamanlama veyahut başka isimiyle Tweet planlama özelliğini başarıyla bitirmiş oldunuz.

Planlamış Tweetler

Buna ekstradan asagi kısımda bulunan “Planlanmış Tweetler” bölümüne tıklayarak yayınlanmak amaciyla sıra bekleyen paylaşımlarınızı görebilirsiniz. aynı zamanda bu bölümü kullanarak yayınlamaktan vazgeçtiklerinizi iptal edebilirsiniz.

Tweet zamanlama nasıl yapılır?

Twitter tweet zamanlama özelliğini kullanmayı tasarılıyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz..

tweettweet planlamatweet zamanlamatweet zamanlama nasıl yapılırtwitter

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir