Twitter, evden çalışma konusunda çıtayı yükseltti

  • admin
  • Mayıs 13, 2020
  • 0

Corona virüs salgınının kendini göstermeye başladığı ülkeler hızlı tek şekilde haneden çalışma modeline geçiş yaptı. Ülkemiz de dahili dünyanın Bir hayli ülkesinde, Bir hayli şirket çalışanı, işlerini haneden ayni ritimde devam ettiriyor. Dünyaca meşhur teknoloji devleri de bunun için dahil. Şimdi ise Twitter, haneden çalışma sistemini tek adım dahada öteye taşıdı.

Twitter, haneden çalışma amaciyla hudutları kaldırdı

BuzzFeed’de bulunan habere göre, Twitter CEO’su Jack Dorsey geçen salı bugünü çalışanlarına tek e-posta gönderdi. Bu e-postada, pandemi karantinası bittikten ardindan dahi çalışanların evlerinden çalışmaya ayni ritimde devam etmesine destur verileceği yazıyordu. doğal sunucuların bakımı benzeri Bir takım fiziki mevcudiyet gerektiren işler amaciyla tekrar büroya gidilecek.

Twitter haneden çalışma ile alakalı tertemiz karar aldı

Dorsey e-postasında aynı zamanda, eylül ayından evvel ofislerin açılmasının Bir hayli mümkün olmadığını ve o vakte kadarki bütün iş seyahatlerinin, çok istisnai tek durum olmadığı sürece, iptal edileceğini de belirtti.

Şirket, sene art kalanı amaciyla tasarilanan bütün fiziki faaliyetleri de iptal edecek ve bu sene 2021 tasarınını tekrar değerlendirecek.

Konuyla alakalı İzah yapan tek Twitter sözcüsü de şunları söyledi:

“Evden çalışma modeline geçen evvel şirketlerden biri olduğumuz andan bu yana bunun için nasıl yaklaşmamız gerektiği ile alakalı çok titiz olduk. Halkımızın ve topluluklarımızın güvenliğini sağlamaya ayni ritimde devam edeceğiz”

Twitter, corona virüsün ABD’de dağılmaya başladığı mart ayından beri haneden çalışma modeline geçen şirketlerin başında yer aldı. Microsoft, Google ve Amazon benzeri devler de aynı modeli uygulamaya koydu.

O ay, Twitter insan kaynakları müdürü Jennifer Christie’nin BuzzFeed’e yaptığı izahlar da dikkat çekmişti. Christie, şirketin çalışma yapısının Katiyen aynı olmayacağını net tek şekilde ifade etmişti ve uzaktan çalışmaya istekli var olan kişilere destek olunacağını söylemişti.

evden çalışmaevden çalışma modelisosyal medyatwittertwitter haneden çalışma modeli

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir