• Anasayfa
  • >
  • Yazılım
  • >
  • USB aygıtı tanınmadı hatası nasıl çözülür?-detaylar haberde

USB aygıtı tanınmadı hatası nasıl çözülür?-detaylar haberde

  • Mayıs 18, 2021
  • 0

Günümüzde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri Windows, halihazırda Bir hayli hatayı da yapısında barındırıyor. Her ne civarindan başarılı tek şekilde hizmet verse de alınan bu hatalar, kullanıcının canını sıkabiliyor.

En sık karşılaşılan hatalardan biri de şüphesiz USB aygıtı tanınmadı hatası. Bu mevzunun kaynağı Katiyen tam belli olmasa da meselesi çözmek amaciyla Bir hayli durum çaresi mevcuttur. Peki USB aygıtı tanınmadı hatası nasıl çözülür? Yazımızda anlattık.

USB aygıtı tanınmadı hatası çözümü

USB aygıtı tanınmadı hatası, çoklukla USB, harici harddisk ve yazıcı benzeri aygıtları bilgisayara takınca karşımıza çıkıyor. hatali alana çıktığı vakit bilgisayara takılan USB aletlerinin hiçbirisi çalışmaz. Bu mevzunun nedeni çoklukla yazılımsal olmaktadır.

Bunun dışında donanımsal sıkıntılardan dolayı da bu hatali ile karşılaşmanız kuvvetle muhtemel. eğer siz de bu meselesi yaşıyorsanız, aşağıda vereceğimiz çözüm yollarını eksiksiz tek şekilde uygulamanız gerekiyor. bütün adımları uyguladığınız halde mesele çözülmezse, donanımsal tek sıkıntı ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

Dış sabit sürücüyü tekrar bağlayın

Bu sorun, Windows kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı tek hatadır.

Bu çözüm yolu, çoklukla yaşanan hatayı ortadan kaldırıyor. Bunun için, başlat üzerinden aygıt yöneticisini aratarak işe başlayın. dahada ardindan donanım listesinden disk sürücücülerine tıklayın. Burada mevzunun olduğu USB aygıtını kaldırın. Kaldırma işlemi tamamlandıktan sora USB aygıtını çıkarıp tekrar takın. mesele çözülmüş olacaktır.

Tüm seri port cihazlarını kaldırın

USB aygıtı tanımlanmadı hatası

USB aygıtı tanınmadı hatası, bilgisayardaki USB sürücülerinin çakışmasından dolayı karşımıza çıkar.

Başlat üzerinden aygıt yöneticisini aratın. Karşınıza açılan pencereden Evrensel Seri veri Yolu denetleyicilerine çift tıklayın. Burada bulunan bütün donanımları sağ tıklayarak tek tek kaldırın. İşlem tamamlandıktan ardindan bilgisayarınızı yeniden başlatın. mesele çözülmüş olacaktır.

Regedit üzerinden tertemiz kıymet atayın

usb aygıtı tanınmadı hatası

Değer verisi kutusuna dört rakamını yazın.

Başlat arama bölümüne regedit yazın. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor kısmına sağ tıklayarak değiştir seçeneğini seçin. Değer verisi kutusuna, 4 yazın, Onaltılık seçeneğine tıklatın (önceden seçili değilse) ve derhal peşinden Tamam‘ı tıklatın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nden çıkın ve bilgisayarınızı tekrar başlatın. mesele çözülmüş olacaktır.

Güncellemeleri denetim edin

usb aygıtı tanınmadı hatası

Usb aygıtı tanınmadı hatası, sürücülerin güncel olmamasından dolayı karşımıza çıkar.

Bilgisayarınızın stabil çalışması amaciyla güncellemelerin devamlı yapılması gerekiyor. Başlat bölümüne gelerek arama bölümüne Windows Update yazın. Karşınıza açılan pencereden ”Güncellemeleri denetle” seçeneğine tıklayın. eğer bilgisayarınız amaciyla var tek güncelleme varsa karşınıza çıkaracaktır.

Bunun dışında, bilgisayarınızda bulunan sürücülerin güncel olup olmadığını denetim edin. Güncelliğini kaybetmiş sürücüler, Giderek işlevini kaybetmeye başlamaktadır.

Aygıtınızı değişik tek USB portuna takın

Çözüm yolları işe yaramadıysa, mesele donanımsaldır.

Eğer yukarıya verdiğimiz çözüm yolları işe yaramadıysa mesele donanımsal olabilir. uzunca kullanım sonrası, USB portlarında arızalar alana gelir. bu yüzden aygıtınızı değişik tek USB portuna takarak mevzunun donanımsal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

usb aygıtı tanınmadı hatasıusb hatausb hatali çözümwindowswindows hatali çözüm

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir