WhatsApp yeni yılda milyonlarca telefonda çalışmayacak

  • Aralık 29, 2020
  • 0

Eski Android ve iPhone 4’ten dahada Daha önceki telefon kullanan WhatsApp aboneleri, tek ocakta 2021’den bu yana bu uygulamayı ya kullanamayacak veyahut kullanırken mesele yaşayacak.

Facebook çatısı altında bulunan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Apple tarafından 2015 seneninde piyasaya sunulan işletim sistemi İOS 9 amaciyla desteğini durduruyor. dahada Daha önceki tek cihaza sahip var olan Apple dışı kullanıcılar da cihazlarının Daha Android 4.0.3 çalıştırması vaziyetinde etkilenecek.

Eski cihazlar amaciyla desteği durdurma işlemi, firmaların itinali tek stratejisi olarak gösteriliyor. iOS 9, iPhone 4’ün alabileceği nihayet yazılım güncellemesiydi. Apple nihayet olarak, Eylül 2020’de iOS 14’ü piyasaya sürdü. WhatsApp’ın telefonda çalışmasını sağlamak amaciyla 4S, 5, 5S, 5C, 6 ve 6S benzeri modellerin hepsi güncellenebiliyor. Android 4.0.3, 2011’de piyasaya sürülmüştü.

2 MİLYAR KULLANICISI VAR

WhatsApp, iki milyar kullanıcısıyla dünyanın en popüler uygulamalarından biri. WhatsApp, pahali olmayan ve Daha önceki akıllı telefonların Daha yaygın olduğu yerlerde hayat çapında popüler tek seviyede.

WhatsApp’larına erişimi kaybetmekten kaygı duyan kullanıcıların, iOS 9 veyahut Android 4.0.3 çalıştırıp çalıştırmadıklarını öğrenmek amaciyla telefonlarının ayarlarını denetim etmesi gerekiyor.

Daha tertemiz yazılımları çalıştırmak amaciyla güncellenemeyen telefonlar için, uygulama 2021’in evvel bugünü düzgün çalışmayı durduracak. Bu kullanıcıların, sohbetlerine ve içeriklerine erişimi kaybetmemek amaciyla ya kayıtlarını dışa aktarmaları ve mesajlarını kaydetmeleri veyahut telefonlarını yükseltmeleri gerekecek.

Android Apple hayat Facebook iOS iPhone uygulama WhatsApp
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir