Xbox Series X SSD kapasitesi için üzücü haber!

  • Eylül 29, 2020
  • 0

Yeni nesil konsolların çıkışına çok fazla kalmadı ve her geçen gün konsollar hakkında yeni bilgiler öğreniyoruz. Xbox Series X SSD kapasitesi 1TB olarak açıklanmıştı. Bunu az bulan oyunculara ise Microsoft depolama kartuşu ile bir seçenek sunmuştu.

Xbox Series X SSD kapasitesinin tamamını kullanamıyor

Yeni nesil konsollarda depolama gerçekten sorun olacak gibi duruyor. Xbox tarafı buna kartuş ile bir çözüm sunsa da PlayStation tarafından henüz bir çözüm sunulmuş değil. Xbox Series X konsolunun uygulama testleri, dahili SSD‘deki alanın yüzde 20‘sinin sistem dosyaları için ayrıldığını ortaya çıkardı.

IGN’de yapılan teste göre konsolun sahip olduğu 1 TB SSD‘nin yaklaşık 198 GB‘ının sistem dosyaları için ayrıldığı ortaya çıktı.

Xbox Series X SSD kapasitesi

Xbox Series X ve S için satılan bu kartuşlar 220 Dolar fiyat etiketine sahip. Ayrıca satın alınacak her kartuşun 80 GB‘ı da sistem dosyaları için ayrılacak. Ek olarak Xbox Series X’in NVMe SSD’si ile USB 3.1 teknolojisine sahip bir sürücü arasındaki transfer hızları da oldukça tatmin edici olarak belirtildi.

Venturebeat’in yaptığı bir teste göre, 49 GB‘lık Assassin’s Creed: Origins‘i harici bir USB 3.0 sürücüden Xbox Series X’e taşımak yalnızca 8 dakika sürmüş.

xbox series xxbox series x ssdXbox Series X SSD kapasitesi

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir