Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro özellikleri sızdırıldı

  • Eylül 14, 2020
  • 0

Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro özellikleri alana çıktı. Kısa tek vakit evvel bu iki modelin fiyatını öğrenmiştik. Mi 10 serisi ile yola süre gelen Xiaomi, geçtiğimiz şubat ayında Mi 10 ve Mi 10 Pro ikilisini tanıtmıştı ve derhal peşinden Mi 10 Lite gelmişti.

Lite modelinden ardindan Mi 10 Youth ve Mi 10 Ultra yeni sezon modelleri ile tanıştık ama bu telefonlar Çin’de piyasaya sürüldü. Şimdi ise Mi 10T ve Mi 10T Pro yeni sezon modelleri hem Çin’de hem de başka ülkelerde satışa sunulacak.

Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro nitelikleri neler sunuyor?

Birkaç vakit evvel İspanya amaciyla hazırlanan Amazon sayfasında alana çıkan bu iki modelin nitelikleri ile alakalı Bir takım veriler elde etmiştik. bu erken ise dahada çok bilgiye ulaştık. Mi 10T ve Mi 10T Pro modellerine güç verecek var olan işlemcinin Snapdragon 865 olacağı belirtildi.

Mi 10T modelinin 6 GB RAM ile donatılacağı söylendi. Pro sürümü ise 8 GB RAM ile kullanıcılara hizmet edecek. Depolama ile alakalı ise 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki değişik seçenek ile karşılaşacağız.

Daha evvel bu ürünlerin OLED mimarisi eşliğinde üretilen tek ekran ile satışa sunulacağı söylenmişti. MuyComputer adli tek havadis kaynağı bunun doğru olmadığını ve bu serinin LCD mimarili tek ekran ile kullanıcıların beğenisine sunulacağını argüman etti.

Xiaomi Mi 10T özellikleri

6.67 inç büyüklüğünde var olan tek ekrana sahip olacağı söylenen Mi 10T ve Mi 10T Pro ikilisinin ekran çözünürlüğü 2340 x 1080 piksel olacak. Ekran tazeleme oranı amaciyla tek araştırma yaptığımızda ise bizi 144 Hz ibaresi karşılıyor.

Eğer bu telefonların ekranı OLED olmazsa parmak izi sensörünü yan tarafta görebiliriz. Ayrı olarak Xiaomi’nin tertemiz cihazlarında makro kameranın ve derinlik sensörünün bulunmayacağı argüman edildi.

MuyComputer tarafından aktarılan başka bilgilere göre Pro sürümünün art tarafında 3 adet kamera bulunacak. Bu akıllı telefonun ana kamerası 108 Megapiksel olacak. Bu kameraya çözünürlüğü 20 Megapiksel var olan ultra geniş açılı kamera eşlik edecek.

Xiaomi Mi 10T Pro özellikleri

Buna ekstradan çözünürlüğü 12 Megapiksel var olan tek telefoto kamera ile donatılacağı söylenen bu cihazın sol üst tarafında kamera deliği bulunacak ve bu kameranın çözünürlüğü 20 Megapiksel olacak.

Mi 10T’nin de anne kamera dış aynı kamera özelliklerine sahip olacağı söylendi. Kendisinin ana kamerası 64 Megapiksel çözünürlüğüne ev sahipliği yapacak. nihayet olarak bu telefonların işletim sistemi MIUI 12 tabanlı Android 10 olacak.

Önceden de belirtildiği üzere bu modellerin batarya kapasitesi 5.000 mAh olacak. Xiaomi’den bu modellerin çıkış tarihi ile alakalı tek İzah yapması bekleniyor. Bu cihazların nitelikleri ile alakalı neler düşünüyorsunuz?

Mi 10 TMi 10T özelliklerimi 10t proMi 10T Pro özellikleriXiaomi Mi 10TXiaomi Mi 10T özellikleriXiaomi Mi 10T ProXiaomi Mi 10T Pro özellikleri

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir