Xiaomi Mi A3 kullanıcıları için ücretsiz onarım sürprizi

  • Ocak 5, 2021
  • 0

Xiaomi Mi A3 için gelen Android 11 güncellemesi sonrasında modelde sorunlar medyana geldiği ortaya çıkmıştı. Birçok kullanıcının sorun yaşamasının ardından güncelleme geri çekilmişti. Şimdi de güncellemeyi yaptıktan sonra sorun yaşayan cihazlar için ücretsiz onarım sürprizi geldi.

Mi A3 modeline gelen Android 11 güncellemesi kullanıcıları sevindirmişti. Ancak güncelleme yapan kullanıcıların cihazlarının bozulduğuna dair yorumlar yapması uzun sürememişti. Sonrasında güncelleme için geri çekme kararı alınmıştı.

Xiaomi Mi A3 için ücretsiz onarım sağlanacak

Güncelleme sonrasında sorun yaşayan cihazlar için gelen ücretsiz onarım imkanından, garanti kapsamında olan ve olmayan bütün cihazların yararlanacağı belirtiliyor. Söz konusu onarımın ilk olarak Çin’de başlayacağı belirtiliyor. Kullanıcıların yapması gereken tek şeyin yetkili servislere gitmek olduğu aktarılıyor.

Gizmochina tarafından yayınlanan haberde firmanın kullanıcılardan özür dilediği ve Xiaomi Mi A3 modeli için ücretsiz onarım imkanı olacağı belirtildi. Ancak Mi A serisinin daha önceden de sorunlar yaşamış olması dikkatlerden kaçmadı. Çünkü, Mi A2 modelinde Android 10 güncellemesi için 3 kez sorun yaşanmıştı.

xiaomi mi a3 ücretsiz onarım

Güncellemenin neden olduğu sorun sonrasında başlatılan ücretsiz onarım imkanının Türkiye’de olup olmadığı henüz bilinmiyor. Bununla birlikte yeni güncelleme paketinin kullanıcılara ne zaman buluşacağı da henüz belirsiz. Gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte sorunsuz bir Android 11 geçişinin sağlanması bekleniyor.

xioamixioami mi a3xioami mi a3 ücretsiz onarımxioami mi a3 onarım

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir