Xiaomi şaşırtan bir tasarımla karşımızda: Teleskopik lens

  • Kasım 5, 2020
  • 0

Xiaomi öylesine çeşitli ürünler ile karşımıza çıkıyor ki markadan beklenti iyice yükseliyor. Akıllı telefon tarafında ayrım yaratmaya başlayan ve dikkat çeken nitelikleri cihazlarına ek eden Xiaomi, şimdi de teleskopik lens ile karşımıza çıkıyor. İlginç tek şekilde videoda görünün bu lens, tek bir kamera üstüne heyeti ve şaşırtıcı görünüyor. Peki, Xiaomi teleskopik lens tasarımı ile neler planlıyor?

Xiaomi teleskopik mercek tasarımı

Akıllı telefon tercihlerini en çok etkileyen şeylerden birisi de artık kamera. Kamera sayısının artması insanları etkilerken, performans tarafında beklentileri de yükseltiyor. Günümüzdeki telefonların kamera performansı sayısıyla ölçülürken Xiaomi tek bir kameraya odaklanıyor. Xiaomi, akıllı telefonlar amaciyla tertemiz tek geniş diyafram açıklığına sahip teleskopik lensini duyurdu.

Xiaomi-teleskopik-lens-tasarimi-00

Xiaomi teleskopik mercek temelde polaroid kameralar benzeri akıllı telefonun gövdesinden fiziki olarak yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapacak ama bu yakınlaştırma potansiyelinin ne olduğu Daha belli değil. Geniş diyafram açıklığına sahip olması bu lensi yüzde 300 oranında dahada iyi ziya almasını sağlarken, netliği de yüzde 20 artırdığı söyleniyor.

Xiaomi-teleskopik-lens-tasarimi-01

Weibo üstüne yüklenen videoda telefonun kamerasının tek bir kamera lensine Bir takım nitelikleri sığdırıyor olmasıyla tertemiz tek dönemin fitilini ateşleyebilir. Samsung’un da eş model tek telefonu bulunuyordu ama Xiaomi söylediği benzeri çok diyafram açıklığına sahip bu telefonu beklendiği benzeri tek netice verirse ayrım yaratabilir. tek bir telefonda ani çok kameranın özelliğini ekleyebilir olmasıyla dikkat çeken bu tasarım ile alakalı şu vakit net veriler elimizde yok ama beklentiyi yükselten özelliklere sahip olduğu kesin.

Videoyu izlemek isteyenleri bu linke alabiliriz.

xiaomixiaomi kameraXiaomi teleskopik lensXiaomi teleskopik mercek tasarımıXiaomi tertemiz lensi

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir