Xiaomi telefonların kamerası gelişiyor! Yeni özellik

  • admin
  • Temmuz 7, 2020
  • 0

Xiaomi MIUI 12 arayüzü ile birçok özellik kazanıyor. Bu özellikler arasında kamera tarafında çok daha profesyonel ve çeşitliliği artan fotoğraflar çekebileceksiniz. Xiaomi MIUI 12 ile astrofotoğrafi modu sunuyor.

MIUI 12 arayüzü, Xiaomi, Redmi ve POCO modelleri için kullanıma sunuluyor. Bazı kullanıcılara da ulaşan MIUI 12, kameralar söz konusu olduğunda klonlama, tam ekran boyutlandırmasında çekimler ve pek çok özelliği eklemiş durumda. Şimdi ise yeni ortaya çıktığı kadarıyla Google’ın Pixel telefonlarında yer alan ”astrofotoğrafi” moduna benzer bir mod ekliyor.

MIUI 12 astrofotoğrafi modu ile dikkat çekecek

Fotoğraf çekmek artık akıllı telefon kullanıcıları için bir lüks değil bir ihtiyaç haline dönüşmüş durumda. Hal böyle olunca artık binlerce lira verilerek alınan telefonların kamera performansı da telefonları seçerken etkili oluyor.

Xiaomi’nin beğenilen kamera uygulamasına, uzun pozlama özelliği kazandıran ve bu sayede pamuksu şelale fotoğrafları, gece yıldız fotoğrafları, ve belirli dönemler çıkan ay fotoğraflarını çekmek mümkün hale geliyor.

Xiaomi MIUI 12 astrofotografi modu-02

Astrofotoğrafi olarak adlandırılan bu yeni mod, fotoğrafları profesyonel bir fotoğraf makinesiyle uzun pozlama moduyla çekilmiş hale getiriyor. Xiaomi’nin test ettiği ortaya çıkan bu yeni fotoğraf modu ile fotoğraflar daha profesyonel hale geliyor. Uzun pozlama özelliği adı altında kodların arasına eklendiği ortaya çıkan bu özellik, farklı modların da yer aldığını gösteriyor.

Şu an için MIUI 12 beta aşamasında olup kısıtlı modeller için gelmiş olsa da diğer cihazlar için de yakında sunulması bekleniyor. Bekleniyor ancak Xiaomi’nin bu modu destekleyecek belirli kamera sensörlerine sahip modellere sunması da olası.

miui 12MIUI 12 kameraMIUI 12 kamera moduXiaomi MIUI 12Xiaomi MIUI 12 astrofotoğrafi moduyeni kamera moduyeni kamera modu Xiaomi

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir