Yerli işletim sistemi Pardus için güvenlik desteği!

  • admin
  • Mayıs 20, 2020
  • 0

Türkiye’deki bütün halk kurumlarının türk mali işletim sistemi Pardus’a geçiş çalışmaları sürüyor. TÜBİTAK tarafından yürütülen çalışmalar bütün hızıyla ayni ritimde devam ederken, moda Micro cephesinden Pardus desteği izahı geldi. Şirket, TÜBİTAK tarafından geliştirilen Debian GNU/Linux altyapısını kullanarak oluşturulan açık kaynak kodlu Türkiye’nin ulusal işletim sistemi Pardus desteğini resmi olarak duyurdu.

Trend Micro, Pardus desteğini duyurdu

Trend Micro global PartnerTrend’s 2020 Etkinliği’nde, Pardus 19 amaciyla moda Micro Deep Security Desteği açıklandı. mevzu hakkinda İzah yapan moda Micro MEDI Bölgesi Başkanı Yakup Börekçioğlu şunları söyledi:

“TUBİTAK tarafından geliştirilen ve öncelikli bütün hükümet kurumlarında kullanımı hedeflenen ulusal işletim sistemi Pardus’a Türkçe dil desteği ile birlikte moda Micro olarak Deep Security desteği veriyoruz”

Şirket ayrıca, Pardus 19 ile alakalı hazırlanan webinarlar ve eğitimlerle de destek olmayı sürdürecek.

Deep Security Debian 10, Linux tabanlı açık kaynaklı işletim sistemi var olan Pardus 19 sürümünün bütün işlevleri resmi olarak doğrulandı ve şirketin, Anti-Malware, web repütasyon hizmeti(Web Reputation Service), güvenlik duvarı(Firewall) ve izinsiz girişi tedbire sistemi (Intrusion Prevention System) ve Türkçe mahalli ayarları ile destekleniyor.

pardusPardus İşletim Sistemitrend microtrend micro pardusyerli işletim sistemiyerli işletim sistemi pardus

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir