YouTube komplo teorisyenleri için ilk yaptırım!

  • admin
  • Mayıs 3, 2020
  • 0

Corona virüs pandemisi döneminde, yasamsal medya üzerinden Bir hayli dezenformasyon alana çıkıyor. yasamsal mecraların da bu konuyla alakali Bir takım tedbirler alacağı tek müddettir konuşuluyordu ve evvel adımlar atılıyor. YouTube komplo kuramı üreten hesabı sildi. Geçtiğimiz vakit de Facebook hesabı silinen David Icke, 5G‘nin COVID-19 pandemisi ile irtibatı olduğunu elinde delil olmadan öne sürmüştü.

YouTube komplo kuramı üreten kanalı kapattı

Sosyal medya platformlarının, COVID-19 salgını amaciyla oluşturulan dezenformasyon ile ugras edileceği tek müddettir konuşuluyordu. ama bu Vaziyetin nasıl tespit edileceği ve yaptırımın ne olacağı da heyecan konusuydu. Konunun evvel örneği de İngiliz Daha önceki futbolcu David Icke oldu. Icke alana attığı ispatsız söylemler sebebinden yasamsal medya hesaplarından oldu.

YouTube komplo teorisi

YouTube komplo kuramı üreten hesabı sildi ve mevzu hakkinda de İzah yaptı. Şirket, pandemi ile alakalı Dünya sağlık Örgütü‘nün yaptığı açıklamalara zit düşen söylemler öne sürüldüğünü ve bunların da tek kanıt ile desteklenmediğini söyledi. David Icke’nin kanalının da bu sebeple kapatıldığı şirket tarafından belirtildi.

COVID-19 ile 5G’nin ilişkili olduğu iddiaları ile Bilinen Icke’nin başka yasamsal medya hesaplarının da kapatılması bekleniyor. Facebook ve YouTube’un ardından, komplo teorisyeninin Twitter ve Instagram hesapları amaciyla de yaptırım uygulanacağı ön görülüyor. yasamsal mecraların bu konudaki kati yaptırımlarının neticeninde da asılsız iddiaların sonunun getirilmesi planlanıyor.

David IckeYouTubeYouTube komplo kuramı üreten hesabı sildi

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir